List of Participants

  • Ina Trolle Andersen (Aarhus University)
  • Adrian Baddeley (Curtin University, Perth)
  • Ole E. Barndorff-Nielsen (Aarhus University)
  • Andreas Basse-O'Connor (Aarhus University)
  • Viktor Benes (Charles University, Prague)
  • Ilona Berkova (University of South Bohemia)
  • Sabrina Tang Christensen (Aarhus University)
  • Daryl Daley (University of Melbourne)
  • Johan Debayle (École Nationale Supérieure des Mines, Saint-Etienne)
  • Karl-Anton Dorph-Petersen (Aarhus University)
  • Jiri Dvorak (Charles University, Prague)
  • Aasa Feragen (University of Copenhagen)
  • Julie Fournier (Université Paris Descartes, Paris)
  • Richard Gardner (Western Washington University)
  • Hans Jørgen G. Gundersen (Aarhus)
  • Ute Hahn (Aarhus University)
  • Stine Hasselholt (Aarhus University)
  • Kassel Liam Hingee (University of Western Australia, Perth)
  • Asger Hobolt (Aarhus University)
  • Pierre Houdebert (Lille 1 University)
  • Julia Hörrmann (Ruhr University Bochum)
  • Daniel Hug (Karlsruhe Institute of Technology)
  • Eva Vedel Jensen (Aarhus University)
  • Kristjana Jónsdóttir (Aarhus University)
  • Wilfrid S. Kendall (University of Warwick)
  • Markus Kiderlen (Aarhus University)
  • Michael A. Klatt (Karlsruhe Institute of Technology)
  • Astrid Kousholt (Aarhus University)
  • Günter Last (Karlsruhe Institute of Technology)
  • Rodolfo Gameros Leal (University of Warwick)
  • André Liebscher (Uppsala University)
  • Vitalii Makogin (Ulm University)
  • Klaus Mecke (Universität Erlangen-Nürnberg)
  • Tomás Mrkvicka (University of South Bohemia)
  • Jesper Møller (Aalborg University)
  • Werner Nagel (Friedrich-Schiller-Universität, Jena)
  • Jan Niedermeyer (Technische Universität Kaiserslautern)
  • Jens R. Nyengaard (Aarhus University)
  • Zbynek Pawlas (Charles University, Praha)
  • Mark Podolskij (Aarhus University)
  • Michaela Prokesova (Charles University, Praha)
  • Jan Rataj (Charles University, Praha)
  • Benjamin Reichenwallner (University of Salzburg)
  • Rolf Schneider (Universität Freiburg)
  • Ege Rubak (Aalborg University)
  • Anders Rønn-Nielsen (University of Copenhagen)
  • Jon Sporring (University of Copenhagen)
  • Anne Marie Svane (Aarhus University)
  • Thordis Linda Thorarinsdottir (Norwegian Computing Center, Oslo)
  • Marie-Colette van Lieshout (Centre for Mathematics and Computer Science, Amsterdam)
  • Rasmus Waagepetersen (Aalborg University)
  • Wolfgang Weil (Karlsruhe Institute of Technology)
Comments on content: 
Revised 06.06.2016